Finále LPPS - Slunce, pétanque a "Sympaťáci"

14/10/2018
Finále LPPS - Slunce, pétanque a "Sympaťáci"

Sympaťáci do pětice vítězí v LPPS!

Střelecký ostrov patřil opět druhou zářijovou neděli jako každoročně pétanque, a to díky stálé podpoře MČ Praha 1 a patronaci pana starosty Ing. Oldřicha Lomeckého. Tato akce by se nemohla uskutečnit ani bez skvělé spolupráce se Střediskem sociálních služeb Prahy 1.

I pátý ročník Ligy pétanque pro seniory vyhráli Hedvika s Jardou, kteří tentokrát do týmu "Sympaťáci" přibrali Christa s Irenou. V semifinále proti Řepákům dominovali výsledky 11 – 0 a 11 – 2. To druhé semifinále bylo mnohem napínavější. Souboj Veselé koule – KSŘ GPS totiž skončilo shodnými výsledky 9 – 11 a 11 – 9 a o postupu KSŘ GPS tak rozhodlo vítězství na prvním hřišti. Veselé koule pak měly smůlu i v zápase o 3.místo, kdy nestačili na Řepáky 5 – 11 a 11 – 7.

Ve vyrovnaném finále zvítězili Sympaťáci nad KSŘ GPS po výsledcích 3 – 11 a 11 – 7. Historický průlom tak zaznamenala "zelená vlna z Řep", která obsadila druhé a třetí místo.

Rekordní 5.ročník Pétanque pro Prahu

Celých 22 týmů se přihlásilo do 9.ročníku rodinného turnaje Sbohem léto, který se konal v rámci 5.ročníku Pétanque pro Prahu na Střeleckém ostrově (součástí bylo ještě finále 5.ročníku Ligy pétanque pro seniory). Kromě hráčů z několika městských částí Prahy přijeli i účastníci z Družce, Kostomlat a dokonce z Chebu! První místo si odvezli Fárovi, kteří byli na Střeleckém ostrově jako první i ráno a ochotně pomohli organizátorům při stěhování veškerého potřebného materiálu. Na druhém místě se umístil tým Lužiny (Marcela, Pavla a Karel) před družstvem Kočičky (Jana, Dana a Jan). Nejlepším rodinným týmem, tvořeným maminkou Janou a dvěma šikovnými kluky Prokopem a Kryštofem byli Švarcovi a odnesli si tak pytel plný zdravých dobrot z Bona Vity.

Zvláštní poděkování na závěr patří Andělovi (Pavlu), který z Londýna dohlédl na krásné počasí!

 

 (Autoři fotografií: Josef Procházka KSŘ a Petr Fuksa)