První hrací den LPPS 2014 je za námi.

10.08.2014
První hrací den LPPS 2014 je za námi.

Historicky první hrací den Ligy pétanque pro seniory je za námi. Co přinesl?

Každý z týmů má za sebou 5 zápasů a nikdo nezůstal bez bodu. Na prvních třech místech průběžného pořadí jsou družstva, sestavené ze zkušených hráčů Kulové osmy a za nimi možná trochu překvapivě Praha 13. Příliš se zatím nedařilo oběma týmům z Prahy 1, i když hrají na svých domovských hřištích, za očekáváním zatím zůstává i tým Meta Praha 6. Dvě a tři vítězství uhrála družstva KSŘ Praha 17 a dobře si zatím vede smíšený tým Wild Card. 

Velké horko bylo velmi náročné pro všechny účastníky a naštěstí alespoň příjemně foukal větřík od Vltavy. Hlavní barman Karel byl v neustálé permanenci a za celý den připravil desítky litrů domácích bezinkových, okurkových a pomerančových limonád. K jídlu bylo k dispozici 8 kilo kuřecích řízečků, šopský salát a párky a za celý den se nezastavil ani překapávač kávy. Byl to prostě velmi vydařený den, také plný zajímavých příběhů....

Například toho o paní Dáše, která nemůže ze zdravotních důvodů bez doprovodu chodit, ale jakmile dostane do ruky kouli na pétanque, není k udržení. Nebo ten o panu Cinnerovi, který si přišel ráno v klidu, jen tak, přečíst noviny do parku...... a pak v dálce zaslechl hlášení, že tým Wild Card je pouze ve třech a hledá čtvrtého. Přihlásil se a s nepřečtenými novinami se domů vrátil až kolem šesté hodiny.

Tým Wild Card má ještě jedno prvenství – je složen ze čtyř hráčů a každý z nich je odjinud – z Prahy 1, Prahy 6, Prahy 10 (průkopnicí je paní Ivana Nováková) a z Únětic! 

Příští hrací den bude v neděli 24.srpna a rozhodne se v něm, které čtyři týmy postoupí do semifinále, jež se budou konat v sobotu 27.září na Střeleckém ostrově. 

A POZOR! Ti co se do semifinále neprobojují budou moci také hrát - a to v paralelním 5. ročníku turnaje pro příchozí "SBOHEM LÉTO" Těšíme se na vás.

Podívejte se na průběžné VÝSLEDKY, také na ROZPIS 2. DNE a v neposlední řadě i na bohatou FOTOGALERII.