Základní informace 2019

Základní informace o 6. ročníku LPPS 2019

Jedná se o vícekolové klání týmů tvořených seniory 55+ (od roku 2015 může být jeden hráč v týmu o něco mladší - tedy 50+). Zvolený systém dává všem možnost zahrát si dosytosti. Těm, kteří chtějí hrát pétanque jen příležitostně a přesto se zúčastnit dlouhodobé soutěže, ale i hráčům, kteří si LPPS budou chtít užít beze zbytku.

Kde a kdy se hraje?

Chceme využívat budeme veřejné prostory vhodné pro pétanque po celé vnitřní Praze, s důrazem na Prahu 1. I v letošním 4. ročníku se bude základní část odehrávat vždy v parku v Lannově ulici, finále pak na Střeleckém ostrově. 

Za hrací dny máme tradičně rezervované prázdninové neděle. Letos to budou

Neděle 4.8.2019   v 10h
Neděle 11.8.2019 v 10h

Datum semifinále a finále je již také známo, a to neděle 15.9.2019 a bude to v rámci víkendové akce "Pétanque pro Prahu" na Střeleckém ostrově.

Přesné informace místě konání spolu s dalšími užitečnými informacemi naleznete v sekci Kontakt.

Kdo se může LPPS zúčastnit?

Soutěž není omezená věkem směrem nahoru. Spodní věková hranice je 55 let ale od roku 2015 platí novinka. Tým je možno omladit jedním hráčem, který dosáhl pouhých 50-ti let.
Hrát mohou licencovaní i nelicencovaní hráči jakékoliv národnosti. Primárně je soutěž určena pro seniory z našeho Hlavního města, ale rádi uvítáme i přespolní.

Pokud se budete chtít do LPPS přihlásit, stačí do uzávěrky zaslat název týmu a jmenovité složení (min 4 lidi) na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kolikatičlenná jsou družstva? Musí hrát stále titíž hráči?

Každé družstvo může mít na soupisce minimálně 4 a maximálně 12 hráčů, které lze i průběžně doplňovat. Ke každému utkání musí nastoupit 4 hráči, kteří budou hrát paraleleně dva zápasy dvojic (podrobnosti dále). A je jen na vás, jestli všechna utkání ve všech hracích dnech odehrajete ve 4 lidech, nebo rozložíte síly a zodpovědnost na více členů týmu. Střídat mezi jednotlivými utkáními se můžete libovolně. Podmínkou je být uveden na soupisce týmu ještě před zápasem.

Jakým se hraje systémem?

Základní část turnaje se LETOS odehraje formou 2 skupin každý s každým. Jako obyčejně se týmy vždy utkají v zápasech sestávajících ve dvou paralelně hraných utkáních dvojic. V případě lichého počtu účastníků má v každém kole vždy jeden tým volný los (a kontumaci 11:5 v jeho prospěch v obou zápasech)

Každý z týmů odehraje 5 utkání (resp 6 u sedmičlenné skupiny) v základních skupinách. Z toho 3 (4) utkání v prvním hracím dni a 2 (3) utkání ve druhém hracím dni. Osm nejlepších týmů pak postoupí do čtvrtfinále, hraném systémem KO. To se odehraje ihned po dohrání základních skupin ve druhém hracím dni. Semifinále a finále už se budou odehrávat na Střeleckém ostrově v neděli 15.9.2019 v rámci akce „Pétanque pro Prahu“

Ostatní týmy, ty které nepostoupí do čtvrtfinále, nezoufají. Jednak si zahrají jeden zápas o konečné pořadí - vždy 2 týmy ze stejného místa v základních tabulkách. A navíc se sejdou na Střeleckém ostrově na turnaji "SBOHEM LÉTO".

Kritéria pro určení pořadí týmů v základní tabulce:

1) Vyšší počet vítězství
2) Lepší rozdíl celkového skóre
3) Vyšší získané kladné body celkového skóre
4) Výsledek vzájemného utkání
5) V případě rovnosti vzájemného utkání rozhoduje výsledek zápasu týmů napsaných v zápise na pozici 1.Ve ČTVRTFINÁLE i v SEMIFINÁLE platí následující kritéria:

1) Počet vítězství
2) Lepší rozdíl celkového skóre
3) Výsledek zápasu týmů napsaných v zápise na pozici 1.

Jaký průběh bude mít hrací den? Jak dlouho budeme hrát?

Každý tým odehraje během dne daný počet kol, čili utkání (utkání = dva paralelní zápasy dvojic).
Utkání budou probíhat po celý den, počínaje 10h ranní.  Vzhledem ke hře do 11ti bodů předpokládáme, že utkání budou začínat zhruba každou hodinu a půl. Je dobré mít  na soupisce týmu více než 4 členy, abyste se mohli v případě potřeb prostřídat. Konec každého hracího dne bude nejpozději kolem 15h.

Přesný rozpis utkání je zveřejněn v příslušné rubrice.

Může hrát jeden hráč ve více týmech? Je možné soupisku doplňovat?

Ne, každý hráč může být pouze na soupisce jednoho týmu. Jakmile hráč nastoupí za jeden tým, už nemůže hrát za jiný. Ovšem soupisku týmu můžete i v průběhu celé soutěže průběžně doplňovat novými spoluhráči až na celkový počet 12 hráčů. Není však možný přestup z jiného týmu v rámci jednoho ročníku.Kolik je zápisné na jeden tým?

Zápisné je symbolické, a to 600,-Kč za celý tým. V rámci něj obdrží každý hráč v rámci hracího dne bohaté občerstvení, jak je dobrým zvykem.

Jak se můžeme přihlásit?

Přihlásit se je možno mailem u Petra FUKSY ("pjér") do 30.6.2019
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">
tel: +420-602 261 925