Výjimečný den na výjimečném místě - Finále LPPS 2014 na Střeleckém ostrově.

25.09.2014
Výjimečný den na výjimečném místě - Finále LPPS 2014 na Střeleckém ostrově.

V sobotu 27.9. se na Střeleckém ostrově v Praze odehrálo očekávané finále LPPS 2014. V semifinále proti sobě ve dvou paralelních zápasech dvojic od 11hodin nastoupili KELTOVÉ K8  x  PRAHA 13  a EMI  x KO. Ve finále se pak potkali oba týmy s "K" na začátku názvu. Putovní pohár za 1.místo v premiérovém ročníku Ligy pétanque pro seniory spolu s dárkovým košem Le Chateau, dobrotami z Bonne Maman a BonaVita putuje k týmu

"Keltové K8" z Prahy 8 a plné náruče cen si odnesli i druzí "K.O.". Na třetím místě skončilo velké překvapení z "Prahy 13" a cenu útěchy dostal i čtvrtý tým "Emi".

Ideální počasí a dokonalé prostředí pro pétanque – tak lze charakterizovat sobotní den na Střeleckém ostrově. Proběhla zde závěrečná semifinále, finále a zápas o 3.místo 1.ročníku Ligy pétanque pro seniory a zároveň 5.ročník rodinného turnaje "Sbohem léto". Obě akce slavnostně zahájil starosta MČ Praha 1, pan Oldřich Lomecký, který nad celým dnem převzal záštitu.  

A pak už se hrálo, cvičilo s osobními trenéry World Class Prague, soutěžilo ve skládání kartiček na čas se sdružením Senior Help a poslouchal se skvělý živý dixieland, při kterém fináloví účastníci dokonce tancovali.
  

 logoP1   Středisko soc služeb P1Worldclass-czubulodrom logoseniorhelp

bonavita bonne-maman-logo kotleta restaurace

   

Paralelně hraný 5.ročník turnaje "Sbohem léto" zvládl ve finále lépe trenér nad svými svěřenci – tým "Ivan" porazil "Metu Praha 6."Na třetím místě si svůj první pohár v pétanque odváží tým "KSŘ 4".

Děkujeme Malostranské besedě, restauraci Kotleta u Staroměstského náměstí, World Class Prague i dalším partnerům a dobrovolníkům. Zvláštní poděkování pak patří Středisku sociálních služeb Prahy 1 a MČ Praha 1, bez kterých by se neuskutečnil 1.ročník Ligy pétanque pro seniory ani velká víkendová akce "Pétanque pro Prahu". Ta pokračuje nedělním MČR seniorů 55+, jež je zároveň kvalifikací na ME seniorů. Střelecký ostrov je jak zrozený pro pétanque a věříme, že se na něj s koulemi ještě vrátíme!

Nad turnajem a celým víkendem "Pétanque pro Prahu" převzal patronát Starosta MČ Praha1 pan Ing. Oldřich Lomecký.