Karkulky z Řep vítězem 6.ročníku LPPS!

15/09/2019
Karkulky z Řep vítězem 6.ročníku LPPS!

Pět předchozích ročníků "Ligy pétanque pro seniory" vyhráli Sympaťáci. Letos však již v předstihu věděli, že by se nemohli zúčastnit finálových klání na Střeleckém ostrově a dali tedy šanci dalším týmům.

V semifinále se tak setkal vždy tým z Prahy 1 a z Řep. V prvním případě díky lepšímu skóre přehrály řepské Karkulky Senior tým Praha 1 "C" po výsledcích 11 – 2 a 9 – 11, ve druhém případě Senior tým Prahy 1 "D" těsně zvítězil na Řepáky (11 – 5 a 6 – 11).

V zápase o 3.místo slavili úspěch domácí z Prahy 1 a vyhráli 11 – 5 a 11 – 10, což kromě dobrého pocitu pro ně znamenalo i velký dárkový koš francouzských delikates od Le Chateau. Finále bylo velmi napínavé. Karkulky v prvním zápase vyhrály těsně 11 – 9, ale díky tomu, že na druhém hřišti Praha 1 "D" zvítězila jenom 11 – 10, slavily konečné vítězství a pohár tak na rok putuje do Řep.

Doprovodného turnaje "Sbohem léto", který spolek Pétanque pro Vás organizovalo již PODESÁTÉ, se zúčastnil rekordní počet 16 trojic. Tři vítězství a nejlepší skóre vybojoval smíšený tým z Prahy 1 a Suchdola, o jediný bod za nimi skončil Lukáš Praha 13 a další tým z Prahy 1 získal 3.místo díky nejlepšímu skóre z týmu se dvěma vítězstvími.

6.ročník Pétanque pro Prahu na Střeleckém ostrově se opravdu povedl. Počasí bylo ideální, sportovní výkony na vysoké úrovni, občerstvení bylo více než dostatečné a účastníci po skončení pomohli s odnosem veškerého materiálu, který není snadné kvůli nefungujícímu výtahu na Střelecký ostrov nastěhovat a zase odvézt. Celá akce se mohla uskutečnit díky skvělé spolupráci s MČ Praha 1, za kterou ceny předával radní Prahy 1, pan Burgr -  podporovatel seniorského pétanque na Praze 1. Velký dík pak patří Středisku sociálních služeb Prahy 1, které již více jak 10 let ve spolupráci se sdružením Pétanque pro Vás realizuje tréninky, turnaje a další akce pétanque pro seniory nejenom Prahy 1.