Dámy a pánové, hráči pétanque z řad seniorů.
 
Máme radost informovat Vás, že již známe data, ve kterých proběhnou základní kola 6.ročníku LPPS – Ligy pétanque pro seniory! 
 
Prvním hracím dnem je neděle 4.8.2019
Druhým hracím dnem bude neděle 11.8.2019
V rezervě máme ještě neděli 18.8.2019 (a to pro případ, že se naplní signály o rekordní účasti a budeme muset turnaj rozložit do 3 dnů)
 
 
Připomínáme model turnaje LPPS - vždy hrají paralelně dvě dvojice, minimálně tedy musí být vždy přítomni alespoň 4 hráči. Každé kolo můžete měnit složení týmů.
Hrajeme tedy, jako tradičně, v parku v Lannově ulici (mezi bývalou nemocnicí Klimentská a Botelem Albatros). Zúčastnit se mohou hráči, kterým je letos minimálně 55 let (jednomu hráči může být minimálně 50 let)
 
Finále proběhne v neděli 15.září 2019 tradičně na Střeleckém ostrově spolu s rodinným turnajem Sbohem léto v rámci akce Pétanque pro Prahu, jež realizujeme v partnerství s MČ Praha 1 a Střediskem sociálních služeb Praha 1.
 
Veškeré další podrobné informace se dozvíte v rubrice Základní informace.  Nezapomeňte, uzávěrka přihlášek je 30.6.2019!
  
Jakékoliv dotazy, pokud na ně nenajdete odpověď na těchto stránkách, prosím směřujte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo na Petra Fuksu, telefon 602 261 925.
 
Přejeme vaším Koulím zdar!
15/06/2019

Sympaťáci do pětice vítězí v LPPS!

Střelecký ostrov patřil opět druhou zářijovou neděli jako každoročně pétanque, a to díky stálé podpoře MČ Praha 1 a patronaci pana starosty Ing. Oldřicha Lomeckého. Tato akce by se nemohla uskutečnit ani bez skvělé spolupráce se Střediskem sociálních služeb Prahy 1.

I pátý ročník Ligy pétanque pro seniory vyhráli Hedvika s Jardou, kteří tentokrát do týmu "Sympaťáci" přibrali Christa s Irenou. V semifinále proti Řepákům dominovali výsledky 11 – 0 a 11 – 2. To druhé semifinále bylo mnohem napínavější. Souboj Veselé koule – KSŘ GPS totiž skončilo shodnými výsledky 9 – 11 a 11 – 9 a o postupu KSŘ GPS tak rozhodlo vítězství na prvním hřišti. Veselé koule pak měly smůlu i v zápase o 3.místo, kdy nestačili na Řepáky 5 – 11 a 11 – 7.

Ve vyrovnaném finále zvítězili Sympaťáci nad KSŘ GPS po výsledcích 3 – 11 a 11 – 7. Historický průlom tak zaznamenala "zelená vlna z Řep", která obsadila druhé a třetí místo.

Rekordní 5.ročník Pétanque pro Prahu

Celých 22 týmů se přihlásilo do 9.ročníku rodinného turnaje Sbohem léto, který se konal v rámci 5.ročníku Pétanque pro Prahu na Střeleckém ostrově (součástí bylo ještě finále 5.ročníku Ligy pétanque pro seniory). Kromě hráčů z několika městských částí Prahy přijeli i účastníci z Družce, Kostomlat a dokonce z Chebu! První místo si odvezli Fárovi, kteří byli na Střeleckém ostrově jako první i ráno a ochotně pomohli organizátorům při stěhování veškerého potřebného materiálu. Na druhém místě se umístil tým Lužiny (Marcela, Pavla a Karel) před družstvem Kočičky (Jana, Dana a Jan). Nejlepším rodinným týmem, tvořeným maminkou Janou a dvěma šikovnými kluky Prokopem a Kryštofem byli Švarcovi a odnesli si tak pytel plný zdravých dobrot z Bona Vity.

Zvláštní poděkování na závěr patří Andělovi (Pavlu), který z Londýna dohlédl na krásné počasí!

 

 (Autoři fotografií: Josef Procházka KSŘ a Petr Fuksa)
 
14/10/2018
.... i o konečném pořadí na 5.-14. místě.
 
Mezi nejlepší 4 týmy se dostaly hned dva týmy z Řep a spolu s nimi obhájci – tým Sympaťáků. A také velmi silné Veselé koule. Do čtvrtfinále postoupily i 2 týmy z Prahy 1, ale jejich čtvrtfináloví soupeři byli nad jejich síly. Lukáš Praha 13 se letos do semifinále neprobojoval. Praha 6 a okolí kvůli rozsáhlé marodce hrála pouze ve dvojici a to se odzrcadlilo na konečném umístění. Aksenu k postupu mezi nejlepší osmičku scházelo velmi málo. Nováčci z řad Dvojkařů si zlepšilo náladu v posledním dvojutkání o 13.místo.
Na všechny se těšíme v neděli 16.9.2018 na střeleckém ostrově, kde proběhne semifinále a finále. Kdo s kým se utká, to najdete tradičně v rubrice LOS & VÝSLEDKY. Ale hlavně - pro všechny ostatní se v tentýž den uskuteční již 9. ročník turnaje "SBOHEM LÉTO". Těšíme se na vás!
 
02/09/2018