První hrací den LPPS 2014 je za námi.

10/08/2014
První hrací den LPPS 2014 je za námi.

Historicky první hrací den Ligy pétanque pro seniory je za námi. Co přinesl?

Každý z týmů má za sebou 5 zápasů a nikdo nezůstal bez bodu. Na prvních třech místech průběžného pořadí jsou družstva, sestavené ze zkušených hráčů Kulové osmy a za nimi možná trochu překvapivě Praha 13. Příliš se zatím nedařilo oběma týmům z Prahy 1, i když hrají na svých domovských hřištích, za očekáváním zatím zůstává i tým Meta Praha 6. Dvě a tři vítězství uhrála družstva KSŘ Praha 17 a dobře si zatím vede smíšený tým Wild Card. 

Velké horko bylo velmi náročné pro všechny účastníky a naštěstí alespoň příjemně foukal větřík od Vltavy. Hlavní barman Karel byl v neustálé permanenci a za celý den připravil desítky litrů domácích bezinkových, okurkových a pomerančových limonád. K jídlu bylo k dispozici 8 kilo kuřecích řízečků, šopský salát a párky a za celý den se nezastavil ani překapávač kávy. Byl to prostě velmi vydařený den, také plný zajímavých příběhů....

Například toho o paní Dáše, která nemůže ze zdravotních důvodů bez doprovodu chodit, ale jakmile dostane do ruky kouli na pétanque, není k udržení. Nebo ten o panu Cinnerovi, který si přišel ráno v klidu, jen tak, přečíst noviny do parku...... a pak v dálce zaslechl hlášení, že tým Wild Card je pouze ve třech a hledá čtvrtého. Přihlásil se a s nepřečtenými novinami se domů vrátil až kolem šesté hodiny.

Tým Wild Card má ještě jedno prvenství – je složen ze čtyř hráčů a každý z nich je odjinud – z Prahy 1, Prahy 6, Prahy 10 (průkopnicí je paní Ivana Nováková) a z Únětic! 

Příští hrací den bude v neděli 24.srpna a rozhodne se v něm, které čtyři týmy postoupí do semifinále, jež se budou konat v sobotu 27.září na Střeleckém ostrově. 

A POZOR! Ti co se do semifinále neprobojují budou moci také hrát - a to v paralelním 5. ročníku turnaje pro příchozí "SBOHEM LÉTO" Těšíme se na vás.

Podívejte se na průběžné VÝSLEDKY, také na ROZPIS 2. DNE a v neposlední řadě i na bohatou FOTOGALERII.