Druhý hrací den LPPS 2014 rozhodnul o finalistech

24.08.2014
Druhý hrací den LPPS 2014 rozhodnul o finalistech

Byl to velmi napínavý den. Až poslední kolo rozhodlo o tom, kdo se utká v semifinále Ligy na Střeleckém ostrově. Nakonec se ke třem zkušeným týmům, složeným z hráčů Kulové osmy, připojila trochu překvapivě Praha 13, jež se do pétanque pod dohledem Pétanque pro Vás pustila teprve před necelým rokem! V semifinále 1.ročníku Ligy pétanque pro seniory se v sobotu 27.září v rámci akce Pétanque pro Prahu na Střeleckém ostrově utkají Keltové K8 s Prahou 13 a EMI s týmem K.O. Všichni ostatní se mohou ve stejný den a na stejném místě zúčastnit 5.ročníku turnaje Sbohem léto. Víkend 27.a 28.září budou velkou oslavou pétanque a přáli bychom si, aby jste se vy všichni stali její součástí, ať již bude počasí jakékoliv! 

Druhý hrací den byl zajímavý od samého počátku a nabídl několik nečekaných výsledků a derby zápasů. To vše se odehrálo v přátelském duchu a úsměv prakticky neopouštěl tváře hráčů. Spotřeba kávy byla díky chladnějšímu počasí dvojnásobná ve srovnání s prvním hracím dnem, kuřecí řízečky a rarášci od Světlany však znovu zmizeli raketovým tempem, jako by jich ani nebylo 8 kilo. Účastníci si pochutnávali na škvarkách, sádlových pochoutkách v různých variacích, černých i zelených olivách, salátech, burácích i horalkách. Barman Karel se opět téměř nezastavil a čerstvou mátu, citron a šťávu s vodou dokázal proměnit v dokonalý nápoj, který mnohé inspiroval i pro domácí použití.

Základní část 1.ročníku Ligy pétanque pro seniory skončila. Z vašich ohlasů je však již teď jisté, že se vám Liga líbila a motivuje nás to k přípravám 2.ročníku. Pokud máte jakékoliv připomínky, doporučení a náměty k prvnímu ročníku, napište nám je prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vaše ohlasy také můžete směřovat na ředitelku Střediska sociálních služeb Prahy 1, paní Helenu Čelišovou, jež má velkou zásluhu na rozvoji seniorského pétanque v Praze a na realizaci Ligy pétanque pro seniory. Její mailová adresa je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nás můžete dát do kopie mailu. Velice si vážíme podpory Městské částí Praha 1 a Střediska sociálních služeb Prahy 1 při všech projektech, spojených s pétanque pro seniory. Děkujeme!

Do konce září se uskuteční více než 15 akcí, organizovaných Pétanque pro Vás. Průběžně aktualizovaný seznam můžete konzultovat na www.organizuje.me.

A pokud jste někdo našel fialovo-černé pouzdro s brýlemi pana Mikšovského, dejte nám prosím vědět a domluvíme se na jeho předání!

Podívejte se na průběžné VÝSLEDKY, a v neposlední řadě i na bohatou FOTOGALERII.