Je nalosován 2. ročník Ligy seniorů v pétanque! Startujeme 16.8.2015.

08.03.2015
Je nalosován 2. ročník Ligy seniorů v pétanque! Startujeme 16.8.2015.

Máme radost, že opět po roce můžeme vyhlásit začátek Ligy pétanque pro seniory. Do dne uzávěrky přihlášek 2. ročníku LPPS se přihlásilo se celkem 14 týmů.

Budete mít znovu možnost porovnat svoji výkonnost a sklidit ovoce vaší tréninkové píle. První ročník se Vám, pořadatelům, sponzorům i partnerské Praze 1 velmi líbil. Vynasnažíme se, aby se i letos vše vyvedlo a úroveň turnaje gradovala. V každém případě bude zase o něco větší hráčská konkurence. Hracími dny budou dvě letní neděle a to:

16.8. - první hrací den, 5 kol základních skupin

23.8. - první hrací den, 2 kola základních skupin + čtvrtfinálové skupiny

Obě základní kola se odehrají tradičně v parku na Lannově ulici podle již zveřejněného rozpisu. Jsou to 2 skupiny po 7 týmech systémem "každý s každým". Následovat budou 2 čtvrtfinálové skupiny systémem "na 2 prohry". Na konci druhého hracího dne budeme tedy znát 4 semifinalisty 2. ročníku LPPS.

Ti se utkají ve velkém finálovém klání opět na Střeleckém ostrově a to opět v neděli - 20.9.2015 v rámci akce "Petanque pro Prahu". Nad akcí přijala záštitu MČ Praha 1. V rámci ní proběhne i 6. ročník tradičního rodinného turnaje "SBOHEM LÉTO", takže si zahrají úplně všichni!

POZOR! V rámci mimořádné prezentační akce "Kampa pétanque", která se uskuteční od 3.8 do 9. 8. u paty Karlova mostu se odehrají některé zápasy s předstihem. Příslušné týmy osobně oslovíme a podmínkou je jejich souhlas. Více informací zveřejníme brzy.

Obecné informace o LPPS se v zásadě neliší od loňských a naleznete jej v příslušné rubrice ZÁKLADNÍ INFORMACE

Alespoň stručné a rychlé opáčko základních podmínek: každé utkání bude sestávat ze dvou paralelně hraných zápasů dvojic. Musíte mít tedy na místě minimálně 4 hráče. Ale maximálně jich můžete mít na soupisce až 12 a na každé utkání nebo hrací den se prostřídat. Pozor, hráčům musí být letos minimálně 55 let. Letos ovšem bude možná výjimka - můžete si tým i omladit jedním mladším hráčem, který bude mít teprve minimálně 50 let.  
 
Zápisné do LPPS je jako loni 400,- Kč za tým, ovšem v ceně získáte jako tradičně občerstvení po všechny hrací dny zdarma. Každému hráči připravíme i jeho osobní licenci, kterou dostane při svém prvním hracím dnu proti úhradě týmového zápisného.
 
 
Přejeme vaším Koulím zdar a těšíme se!