Sympaťáci vítězi 2. ročníku LPPS 2015!

22.09.2015
Sympaťáci vítězi 2. ročníku LPPS 2015!
Závěrečná utkání 2.ročníku LPPS se odehrála stejně jako loni v nádherném prostředí Střeleckého ostrova. Pro organizátory je to po ránu malý očistec nanosit všechno vybavení po schodech z mostu dolů, ale ohlasy účastníků dají zapomenou na fyzické vyčerpání!
 
Sympaťáci se dostali do semifinále až na poslední chvíli. Postup ze skupiny vybojovali až na poslední chvíli a ve skupině na dvě prohry dohrávali úplně poslední zápas dne v napínavé baráži. Na Střeleckém ostrově už ale neměli konkurenci i díky tomu, že byli nuceni z důvodu dlouho předem naplánované dovolené nasadit jiné hráče. Jednalo se však o dva týmy, které se neztratí ani na oficiálních turnajích České asociace. I když ve finále na druhém hřišti Sympaťáci prohráli 2 – 13, nakonec rozhodlo vítězství 13 – 0 na prvním hřišti.... 
O jedno místo oproti loňsku se vylepšil tým Praha 13 – Lukáš a skončil celkově druhý. Je vidět systematická a pravidelná trenérská práce Mirka Pešouta pod hlavičkou Pétanque pro Vás.
 
Velký dárkový koš za třetí místo si spolu s dalšími cenami odvezl tým Rodamiento. Po celý druhý ročník podával velmi vyrovnané výkony a třetí místo je zasloužené a určitě motivující do příštího ročníku.
 
Největším překvapením soutěže byl tým KSŘ Řepy „B“ - Praha 17 s kapitánem Josefem Procházkou. I když jezdí na celou řadu seniorských turnajů po celé Praze (a vyhrávají nebo se pravidelně umisťují na pódiu) , čtvrté místo v LPPS je určitě jejich nejlepším dosavadním výsledkem.
První tři týmy dostaly velký, větší a největší dárkový koš s víny a dobrotami z jihozápadu Francie od našeho partnera Le Chateau a další ceny od Bonne Maman a Bona Vita, čtvrtý tým dostal suvenýry od firmy TOTAL.
 
Děkujeme za dlouholetou podporu seniorského pétanque a Ligy pétanque pro seniory Městské části Praha 1 a Středisku sociálních služeb Prahy 1. Bez nich bychom se do tohoto dobrodružství před dvěma lety nepustili.
 
A jaké byly vaše dojmy z druhého ročníku LPPS? NAPIŠTĚ NÁM! Těšíme se na setkání při třetím ročníku Ligy pétanque pro seniory.
 
Karel a Petr
 
Fotografie ze Střeláku naleznete v sekci FOTOGALERIE