Sympaťáci do pětice vítězí v LPPS!

Střelecký ostrov patřil opět druhou zářijovou neděli jako každoročně pétanque, a to díky stálé podpoře MČ Praha 1 a patronaci pana starosty Ing. Oldřicha Lomeckého. Tato akce by se nemohla uskutečnit ani bez skvělé spolupráce se Střediskem sociálních služeb Prahy 1.

I pátý ročník Ligy pétanque pro seniory vyhráli Hedvika s Jardou, kteří tentokrát do týmu "Sympaťáci" přibrali Christa s Irenou. V semifinále proti Řepákům dominovali výsledky 11 – 0 a 11 – 2. To druhé semifinále bylo mnohem napínavější. Souboj Veselé koule – KSŘ GPS totiž skončilo shodnými výsledky 9 – 11 a 11 – 9 a o postupu KSŘ GPS tak rozhodlo vítězství na prvním hřišti. Veselé koule pak měly smůlu i v zápase o 3.místo, kdy nestačili na Řepáky 5 – 11 a 11 – 7.

Ve vyrovnaném finále zvítězili Sympaťáci nad KSŘ GPS po výsledcích 3 – 11 a 11 – 7. Historický průlom tak zaznamenala "zelená vlna z Řep", která obsadila druhé a třetí místo.

Rekordní 5.ročník Pétanque pro Prahu

Celých 22 týmů se přihlásilo do 9.ročníku rodinného turnaje Sbohem léto, který se konal v rámci 5.ročníku Pétanque pro Prahu na Střeleckém ostrově (součástí bylo ještě finále 5.ročníku Ligy pétanque pro seniory). Kromě hráčů z několika městských částí Prahy přijeli i účastníci z Družce, Kostomlat a dokonce z Chebu! První místo si odvezli Fárovi, kteří byli na Střeleckém ostrově jako první i ráno a ochotně pomohli organizátorům při stěhování veškerého potřebného materiálu. Na druhém místě se umístil tým Lužiny (Marcela, Pavla a Karel) před družstvem Kočičky (Jana, Dana a Jan). Nejlepším rodinným týmem, tvořeným maminkou Janou a dvěma šikovnými kluky Prokopem a Kryštofem byli Švarcovi a odnesli si tak pytel plný zdravých dobrot z Bona Vity.

Zvláštní poděkování na závěr patří Andělovi (Pavlu), který z Londýna dohlédl na krásné počasí!

 

 (Autoři fotografií: Josef Procházka KSŘ a Petr Fuksa)
 
.... i o konečném pořadí na 5.-14. místě.
 
Mezi nejlepší 4 týmy se dostaly hned dva týmy z Řep a spolu s nimi obhájci – tým Sympaťáků. A také velmi silné Veselé koule. Do čtvrtfinále postoupily i 2 týmy z Prahy 1, ale jejich čtvrtfináloví soupeři byli nad jejich síly. Lukáš Praha 13 se letos do semifinále neprobojoval. Praha 6 a okolí kvůli rozsáhlé marodce hrála pouze ve dvojici a to se odzrcadlilo na konečném umístění. Aksenu k postupu mezi nejlepší osmičku scházelo velmi málo. Nováčci z řad Dvojkařů si zlepšilo náladu v posledním dvojutkání o 13.místo.
Na všechny se těšíme v neděli 16.9.2018 na střeleckém ostrově, kde proběhne semifinále a finále. Kdo s kým se utká, to najdete tradičně v rubrice LOS & VÝSLEDKY. Ale hlavně - pro všechny ostatní se v tentýž den uskuteční již 9. ročník turnaje "SBOHEM LÉTO". Těšíme se na vás!
 
5. ročník Ligy pétanque pro seniory začal idylkou. Tropická vedra po celý týden sice vystřídal v neděli ráno příjemný déšť, který ale ještě před začátkem prvního kola přestal. Celé dopoledne tak bylo ideální počasí na pétanque. Po poledni již sluníčko začalo kralovat, se se začátkem čtvrtého kola se ovšem zvedl silný vítr, obloha se zatáhla a z nebe padaly provazy vody. Po půlhodině déšť přestal, ale většina hřišť se proměnila v obrovské louže a nebylo tak téměř kde hrát. Čtvrté kolo se tak nedohrávalo a následující den jury rozhodla, že se nebude počítat do výsledků. 26.8. tak každý tým odehraje 3 zápasy, které se započítají do tabulky a dozvíme se, kdo se dostane do čtvrtfinále a kdo si zahraje o konečné umístění.
 
Jeden z týmů 5.ročníku se ve čtvrtek odhlásil a nakonec tak 5.ročník LPPS hraje sudý počet týmů. Díky tomu se změnili někteří soupeři v prvním hracím dnu a drobné změny nastanou i 2.hrací den.  Podívejte se prosím na aktualizovaný rozpis utkání.
 
Podle složení hráčů se velkým favoritem tohoto ročníků staly Veselé koule a zatím to potvrzují i na hřišti. Nikdo na ně nenašel recept. Velmi dobře hrají Řepáci a následují 3 týmy se 2 prohrami. Každý z týmů, včetně nováčka – Dvojkařů z Prahy 2 – získal alespoň jedno vítězství a máme se tedy ještě na co těšit!