Pět předchozích ročníků "Ligy pétanque pro seniory" vyhráli Sympaťáci. Letos však již v předstihu věděli, že by se nemohli zúčastnit finálových klání na Střeleckém ostrově a dali tedy šanci dalším týmům.

V semifinále se tak setkal vždy tým z Prahy 1 a z Řep. V prvním případě díky lepšímu skóre přehrály řepské Karkulky Senior tým Praha 1 "C" po výsledcích 11 – 2 a 9 – 11, ve druhém případě Senior tým Prahy 1 "D" těsně zvítězil na Řepáky (11 – 5 a 6 – 11).

V zápase o 3.místo slavili úspěch domácí z Prahy 1 a vyhráli 11 – 5 a 11 – 10, což kromě dobrého pocitu pro ně znamenalo i velký dárkový koš francouzských delikates od Le Chateau. Finále bylo velmi napínavé. Karkulky v prvním zápase vyhrály těsně 11 – 9, ale díky tomu, že na druhém hřišti Praha 1 "D" zvítězila jenom 11 – 10, slavily konečné vítězství a pohár tak na rok putuje do Řep.

Doprovodného turnaje "Sbohem léto", který spolek Pétanque pro Vás organizovalo již PODESÁTÉ, se zúčastnil rekordní počet 16 trojic. Tři vítězství a nejlepší skóre vybojoval smíšený tým z Prahy 1 a Suchdola, o jediný bod za nimi skončil Lukáš Praha 13 a další tým z Prahy 1 získal 3.místo díky nejlepšímu skóre z týmu se dvěma vítězstvími.

6.ročník Pétanque pro Prahu na Střeleckém ostrově se opravdu povedl. Počasí bylo ideální, sportovní výkony na vysoké úrovni, občerstvení bylo více než dostatečné a účastníci po skončení pomohli s odnosem veškerého materiálu, který není snadné kvůli nefungujícímu výtahu na Střelecký ostrov nastěhovat a zase odvézt. Celá akce se mohla uskutečnit díky skvělé spolupráci s MČ Praha 1, za kterou ceny předával radní Prahy 1, pan Burgr -  podporovatel seniorského pétanque na Praze 1. Velký dík pak patří Středisku sociálních služeb Prahy 1, které již více jak 10 let ve spolupráci se sdružením Pétanque pro Vás realizuje tréninky, turnaje a další akce pétanque pro seniory nejenom Prahy 1.

Druhý hrací den 6.ročníku LPPS rozhodl o pořadí týmů ve skupině a následně i o semifinalistech celé soutěže.
 
Praha 1 bude mít poprvé zastoupení mezi semifinalisty na Střeleckém ostrově a to hned dvojnásobné. Praha 1 D si totiž poradila s ostříleným týmem Praha 13 Lukáš a Praha 1 C vyřadila v derby Prahu 1 A. Řepské Karkulky ve čtvrtfinále v obou zápasech porazily Dvojkaře z Prahy 2. Pro ty je však samotné čtvrtfinále velkým úspěchem a skokem z loňského předposledního místa. V posledním čtvrtfinále překvapivě Řepáci vyřadili do té doby naprosto suverénní Řepy GPS, které se dosavadními výsledky řadily mezi největší favority 6.ročníku. V dohrávkách o pořadí silný tým z Kulové osmy KPK těsně na skóre porazil Aksen a Řepský výběr také na skóre zvítězil nad Prahou 1 B. Alespoň dílčí radost si udělaly Jarka s Dášou z Prahy 1 B, nejstarší dvojice soutěže, které v posledním utkání vyhrály nejtěsnějším rozdílem 11 – 10 nad Jiřinou s Naďou. Pro detailní informace navštivte LOS A VÝSLEDKY

Těšíme se na semifinalisty 15.9. 2019 na Střeleckém ostrově a ti, kteří se do semifinále neprobojovali jsou zváni na 10.ročník rodinného turnaje trojic Sbohem léto.

 

Pošesté jsme se sešli k prvnímu dni Ligy pétanque pro seniory. 

Den začal doplněním jednoho týmu na poslední chvíli. Na vlastní žádost a po následném rozhodnutí jury byl zařazen do skupiny "A" tým Praha 1 "D" a vyplnil tak "díru" v tabulce s lichým počtem účastníků. 

Hned ve svém prvním vystoupení tento tým trochu "nabořil" harmonogram dne, když se se svými rivaly z Praha 1 "A" přetahoval o každý bod. Hodinu a půl trvající bitvu v prvním zápase pro sebe nakonec rozhodl tým Praha 1 "A" čtyřmi body v posledním náhoze. Tento zápas jakoby odstartoval sérii vyrovnaných zápasů. Po prvním hracím dni zůstal jen jeden tým, který se zatím neradoval z výhry. A je tu také věc nevídaná - v obou tabulkách vedou průběžně týmy z Prahy 1. Vydrží jim výkonnost i ve druhém hracím dni v neděli 11.8.? Mnohé napoví i předehrávky, lépe řečeno dohrávky dvou zápasů, které byly z objektivních "deštivých" příčin přesunuty právě na následující neděli na 9h. Potkají se tam spolu dvě Prahy 1 proti sobě a také dvojí zástupci Řep. Po prvním dni máme již pár favoritů, ale většina míst ve čtvrtfinále je ještě velkou hádankou. Posuďte sami v rubrice LOS A VÝSLEDKY

Nutno dodat, že hráči a hráčky se odpoledne rozcházeli spokojeni. Někteří s výkonem a s občerstvením, jiní spokijeni jen .... s občerstvením. Ale tak už to chodí. Hlavně že jsme prožili prima neděli. A příští týden zase!